Jutová houbička

aaDSC 0402
95 Kč –37 %

Ručně háčkovaná houbička ze 100% juty vhodná na nádobí, tělo či úklid. Pratelná a kompostovatelná.

95 Kč –37 % 59 Kč
Skladem (3 ks)
Německou značku Tayf založila v roce 2021 Tamy z Německa společně s jejím partnerem Muhanadem z Palestiny. Při cestování po Turecku narazili na malou tkalcovnu poblíž města Pamukkale, která je natolik okouzlila, že založení značky Tayf na sebe nenechalo dlouho čekat. Dnes společně žíji v Istanbulu, kde stále pracují na budování této etické značky. 
 
Pokud vás nebaví kupovat produkty, při jejichž výrobě jsou z důvodu co nejnižší ceny vykořisťováni jiní lidé, pak je Tayf pro Vás to pravé.
Všechny výrobky jsou vyráběny v malé vesnici v západním Turecku na poloautomatických stavech, které musejí být obsluhovány lidmi a výroba je pomalejší. Na výrobě pracuje až 25 žen a několik rodin, jejichž hlavním zdrojem příjmu je tkaní dek a válení střapců. To jim zaručí pravidelné zaměstnání se slušným platem a Vám autentický a kvalitní produkt. Většina použité bavlny je vypěstována přímo v Turecku v místě výroby a není průmyslově zpracovaná. 
 

 

Údržba:

Než výrobek poprvé vložíte do pračky, namočte jej na několik hodin do studené vody. Vlákna se při tkaní bavlny značně natahují a praní v teplé vodě může způsobit, že se textílie srazí v důsledku opětovného smrštění vláken. Pokud však látku vložíte do studené vody, vlákna nabobtnají a udrží si svou délku i když se následně dostanou do kontaktu s teplou vodou. Díky tomu jsou ručníky při každém praní savější a měkčí.

Poté perte svou deku nebo ručník na šetrný program (30 stupňů / nejlépe vlna) a nejlépe bez aviváže, aby byla zachována savost (aviváž stejně není dobrá pro životní prostředí). Ujistěte se, že tyto jemné látky neperete s oblečením, do kterého se mohou zamotat (zipy, kovové komponenty a pod.). Při sušení je nejlepší použít starý dobrý sušák, protože to ušetří energii a udrží Váš textil dlouhodobě v dobrém stavu.

Kód Kód: 1008
Jméno značky: Tayf
Kategorie: Bydlení
Záruka: 2 roky
Materiál: 100% juta
Zpět do obchodu