Ručně tkaná deka "Şirince"

aaboho 1 720x803
2 100 Kč –47 %
 
Deka / přehoz Sirince od německé značky Tayf má speciální vazbu, kterou dokáže vyrobit pouze jeden z jejich tkalců, který vlastní speciální tkalcovský stav. Je to robustní, měkká a příjemná deka, vhodná dovnitř i ven. Díky své velikosti (240x200cm) skvěle poslouží i jako přehoz na postel. 
 
Materiál: 100% organická bavlna
Rozměr: 240 x 200 cm
Váha: 1650 g
 
 
2 100 Kč –47 % 1 099 Kč
Vyprodáno
Německou značku Tayf založila v roce 2021 Tamy z Německa společně s jejím partnerem Muhanadem z Palestiny. Při cestování po Turecku narazili na malou tkalcovnu poblíž města Pamukkale, která je natolik okouzlila, že založení značky Tayf na sebe nenechalo dlouho čekat. Dnes společně žíji v Istanbulu, kde stále pracují na budování této etické značky. 
 
Pokud vás nebaví kupovat produkty, při jejichž výrobě jsou z důvodu co nejnižší ceny vykořisťováni jiní lidé, pak je Tayf pro Vás to pravé.
Všechny výrobky jsou vyráběny v malé vesnici v západním Turecku na poloautomatických stavech, které musejí být obsluhovány lidmi a výroba je pomalejší. Na výrobě pracuje až 25 žen a několik rodin, jejichž hlavním zdrojem příjmu je tkaní dek a válení střapců. To jim zaručí pravidelné zaměstnání se slušným platem a Vám autentický a kvalitní produkt. Většina použité bavlny je vypěstována přímo v Turecku v místě výroby a není průmyslově zpracovaná. 
Kód Kód: 1001
Jméno značky: Tayf
Kategorie: Bydlení
Záruka: 2 roky
Materiál: organická bavlna
Barva: šedá
Rozměr: 240 x 200 cm
Položka byla vyprodána…
Zpět do obchodu