Art Deco porcelánová mísa / Pfeiffer & Löwenstein

Art Deco porcelánová mísa - značená - Pfeiffer Löwenstein Schlackenwerth (Ostrov). Vyrobená pravděpodobně ve 20. - 30.letech

350 Kč
Vyprodáno

Bez poškození. Uvnitř kazy v glazuře.

Rozměr 21 x 21cm, výška 5,7cm

  


Ostrovskou společnost na výrobu porcelánu založili v roce 1874 Josef Pfeiffer z Rybář a Ludwig Löwenstein z Hroznětína. Později ji předali svým synům a ti přišli s nápadem obrátit se na výtvarníky z Vídeňské umělecké dílny, jako byli Josef Hoffmann a Emanuel Margold, kteří pro ně začali dělat návrhy porcelánového nádobí. Díky tomu se firma stala jednou ze tří nejvýznamnějších československých porcelánek a v roce 1925 získala ocenění na Mezinárodní výstavě moderního dekorativního a průmyslového umění v Paříži. O rok později byla původní značka Schlackenwerther Porzellan přejmenována na PULS – Pfeiffer und Löwenstein Schlackenwerth. Porcelánové nádobí i dekorační předměty se vyvážely do celého světa a zároveň byly oblíbenými suvenýry či dárkovými předměty nejen lázeňských hostů Karlových Varů a Jáchymova.

Na začátku druhé světové války přešla celá společnost do rukou rodiny Pfeiffer, aby kvůli židovskému původu druhých majitelů nedošlo k jejímu uzavření. Výroba částečně přešla na výrobu užitkového porcelánu pro lazarety, vojenské kantýny a nemocnice. Po roce 1945 se porcelánka potýkala s nedostatkem kvalifikovaných sil, protože většina zaměstnanců německé národnosti byla odsunuta. V říjnu téhož roku byla znárodněna, došlo k útlumu výroby a o tři roky později k úplnému zastavení. Strojové vybavení bylo převezeno do podniku Concordia Lesov.

Kód Kód: 03-071
Jméno značky: Pfeiffer Löwenstein Schlackenwerth
Kategorie: Vintage
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…
Zpět do obchodu